• O Nas

• Projekty

• W naszym przedszkolu bierzemy czynny udział w programach edukacyjnych organizowanych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Udział w tych przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności,poszerzyć horyzonty i wiedzę dzieci.

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny na temat ekologii dla przedszkoli i szkół podstawowych (kl.1-3), którego celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko, dary natury oraz do ruchu i aktywnego życia w zgodzie z naturą.
            O PROJEKCIE: KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY - Szkoła Podstawowa Nr 3 w  Braniewie

"Działaj z imPETem!"

Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Poprzez realizacje projektu kształtowane są pozytywne postawy ekologiczne, uczymy jak postępować z opakowaniami w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Znaczną część odpadów może dostać drugie życie, jeśli zostanie odpowiednio posegergowana.

Działaj z imPETem! - Gospodarka Obiegu Zamkniętego w Praktyce

"SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Program przeznaczony jest dla dzieci 5 i 6 letnich. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników przedszkoli  i szkół podstawowych. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Czyste powietrze wokół nas - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w  Poznaniu - Portal Gov.pl

"MALI WIELCY ODKRYWCY"

Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania dzieci nauką oraz chęci do poznawania otaczajacego świata.W ramach realizacji projektu realizowane są eksperymenty, doświadczenia oraz praktyczne obserwacje.

Program „Mali Wielcy Odkrywcy” – Przedszkole nr 56 we Wrocławiu

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025"

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki  w Olsztynie - Portal Gov.pl