• IMIENINY „BAJKOWYCH LUDKÓW”

• 20 marca w naszym przedszkolu odbyły się imieniny grupy „Bajkowych Ludków”. Tego dnia w sali przedszkolnej spotkały się postaci z bajek znanych i lubianych, min: Czerwony Kapturek, Smerfy, Krasnoludki, Pinokio. Bajkowe Ludki najpierw zaprezentowały się z przygotowanym programem artystycznym całej społeczności przedszkolnej, następnie po południu na uroczystość przybyli rodzice. Bajkowe Ludki oprócz słodkiego upominku od Pani Dyrektor otrzymały wspaniałą niespodziankę od rodziców, którzy przygotowali dla swoich pociech piękny, bajkowy wystrój sali oraz „słodki stół”. Imprezę jak najbardziej zaliczamy do udanych i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci Bajkowych Ludków.

• KONKURS WIEDZY „W ŚWIECIE BAJEK”

•          19 marca starsze grupy przedszkolaków z naszego przedszkola brały udział w konkursie wiedzy pt. „W świecie bajek”. W tym dniu dzieci miały okazję sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę na temat znanych im bajek. Każda z grup brała udział w bajkowych konkurencjach. Przedszkolaki miały za zadanie min.: rozwiązywać zagadki, układać puzzle, odczytywać imiona bajkowych postaci, określać z jaką bajką kojarzy im się przedmiot znaleziony w kuferku itp. Dzieci świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem bajkowych zadań. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki w postaci bajkowej kolorowanki oraz dyplom dla każdej z grup. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy zaowocują i rozbudzą młode pokolenie do zainteresowania się książką.

• Projekt „Witaminki”- Papryka

Tym razem dzieci z grupy „Muchomorki”, „Jagódki” i „Bajkowe Ludki” próbowały pokonać swoje uprzedzenia do nieco szczypiącej papryki. Podczas zajęć o tym warzywie dowiedziały się,  jak ma ona wiele walorów zdrowotnych ze względu na bogactwo witamin”: C, D i E. Przedszkolaki wykonały wesołą, zdrową kanapkę z wykorzystaniem papryki, którą zjadły nawet największe „niejadki”. Bawiły się w układanie szeregów, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami.

• Imieniny grupy "Witaminki"

• Jest to już tradycją  Przedszkola nr 1, że poszczególne grupy wiekowe obchodzą swoje święto zwane imieninami

grupy. Tym razem przyszła pora, by świętować wśród  „Witaminek”.

Od samego rana w sali zajęć,  zamiast dzieci,  zaczęły pojawiać warzywa i owoce . Dająca się wyczuć, odmienna tego dnia atmosfera, była również witaminowa. Po śniadaniu dzieci wystąpiły ze swym przedstawieniem przed społecznością przedszkolną. Wierszem , piosenką  i tańcami wprawiły w zachwyt zgromadzoną publiczność. Swoim występem opowiedziały jak dbać o zdrowie ,jakie witaminy mają owoce i warzywa,jak często uprawiać sport  . Po południu , również rodzice mogli podziwiać kunszt aktorski swoich pociech. W takim dniu nie mogło obyć się  bez gromkich braw od rodziców