We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
W tym dniu również i nasze Przedszkole inicjowało i propagowało działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych. Przedszkolaki brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu, ale także ukazujących jego pozytywne wykorzystanie. Dzieci zdobyły wiedzę na temat tego: czym są komputer oraz internet i do czego służą, kim jest Necio, jak posługiwać się klawiaturą komputerową, jak kulturalnie korzystać z sieci, a także co robić w sytuacji zagrożenia w internecie.
Obecne czasy wręcz uniemożliwiają rozwój młodego człowieka bez korzystania z nowoczesnych technologii. Jak wiadomo zadaniem rodziców jest wprowadzanie dzieci w świat komputerów i internetu, ale nauczyciele i wychowawcy mogą i powinni wspierać ten proces.