• Bal Karnawałowy

• Bal Karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć

i radości.

Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 08.02.2022 r.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci zasiadły do stołów, aby skosztować przygotowanych przez rodziców pyszności.

• Światowy Dzień Chorego

• „Bogatym nie jest ten, kto posiada,

lecz ten, kto daje”- Św. Jan Paweł II

W dniu 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W związku z tym nauczycielki Przedszkola Nr 1 w Brzezinach; Katarzyna Stępień i Kinga Giemza zorganizowały zbiórkę kolorowanek dla dzieci, które zostały przekazane na oddział pediatryczny brzezińskiego szpitala. Uzbierano 80 książeczek do kolorowania, za co jesteśmy niezwykle wdzięczne. Mamy nadzieję, że zebrane malowanki umilą dzieciom czas spędzony w szpitalu. Serdeczne podziękowania dla dzieci i ich rodziców za włączenie się w powyższą akcję charytatywną.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

19. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku przypada 8 lutego. Ideą wydarzenia pod hasłem #Działajmyrazem jest promowanie wiedzy i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży oraz budowanie świadomości użytkowników w zakresie mądrego korzystania z Internetu, w tym rodziców, nauczycieli i edukatorów.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.  Przedszkolaki brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu, ale także ukazujących jego pozytywne wykorzystanie. Dzieci zdobyły wiedzę na temat tego: czym jest komputer oraz Internet i do czego służą, kim jest Necio, jak posługiwać się klawiaturą komputerową, jak kulturalnie korzystać z sieci, a także co robić w sytuacji zagrożenia w Internecie.  Wszystkie te treści wydawałoby się jakże trudne dla tak małych dzieci, były przekazywane w sposób bardzo przystępny. Przedszkolaki oglądały bajki z serii „Owce w sieci”, „Sieciaki”, poznały przygody Necia. Nie zabrakło także pracy nad swoim „laptopem”. Mamy nadzieję, że każde z tych działań sprawi, że dzieci będą potrafiły mądrze korzystać z technologii jaką jest Internet.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI W SIECI!