• Wycieczka do Teatru Piccolo w Łodzi

• Dnia 28.11.2023 r., dzieci z grup "Kosmci" i "Bajkowe ludki" wybrały się do teatru Piccolo w Łodzi na spektakl "Zakochany Miś".  Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami.  Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Aktorzy włączyli całą widownie w spektakl - były wspólne rozmowy i śpiewanie. Wszyscy wyszli z teatru w świetnych nastrojach i z uśmiechami na twarzach.Z pewnością jeszcze odwiedzimy teatr Piccolo, aby obejrzeć kolejne ciekawe spektakle :)

• Akcja ,,Pełna miska dla schroniska”

• W tym roku szkolnym dzieci  z Przedszkola nr1 przyłączyły się do akcji ,,Pełna miska dla schroniska”. Zbiórka trwała do 24 listopada. Przedszkolaki zebrały karmę suchą, makarony, koce, zabawki, obroże, miski oraz inne  przysmaki.
              Przyniesione produkty i akcesoria  przekazały do schroniska  w Jasionce, z którego otrzymały piękne podziękowanie.
              Wszystkie zwierzątka ze schroniska na pewno są ogromnie wdzięczne. Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom i Rodzicom za ofiarną pomoc i zaangażowanie.

• Święto Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
              Tak piękne i ważne święto dla najmłodszych  ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

My obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia 23 listopada 2023r. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób przeżywały tę uroczystość, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

W naszym przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Zwykle tego dnia, każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia z którym spędza dzień. W każdej grupie  zaczęliśmy świętowanie  od  znanej piosenki „Pluszowy Miś”. Następnie przystapiliśmy  do zabaw z chustą animacyjną. Była to zabawa, która wywołała na twarzach dzieci i pań wiele radości. Ciekawą atrakcją były też przygotowane przez nauczycielki prowadzące uroczystość quizy i zagadki dotyczące Misia. Na koniec wszystkie dzieci  wraz z Paniami zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

• Wizyta Nosorożca „Rogatka” w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach

• W dniu 20 listopada 2023r., w naszym Przedszkolu zawitał z wizytą Nosorożec „Rogatek” w ramach ogólnopolskiej kampanii Kolejowe ABC. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. „Rogatek” wraz ze swą asystentką przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa  na przejazdach kolejowych, dworcu oraz w pociągu. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie przechodzić oraz przejeżdżać przez przejazd kolejowy,  a także poznały znaczenie znaków drogowych znajdujących się w pobliżu przejazdu kolejowego.
              Dopełnieniem zajęć było wręczenie dzieciom przez „Rogatka”  materiałów edukacyjnych wraz z elementami odblaskowymi, dzięki którym każdy mały przedszkolak będzie bezpieczny na drodze.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach za pomoc w zorganizowaniu spotkania z Nosorożcem „Rogatkiem”.

• Dzień Niepodległości w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach

• W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Wszystkie dzieci przygotowały się na ten dzień robiąc kotyliony, flagi i biało – czerwone emblematy.

Przedszkolaki z grupy 5 – letniej -,,Witaminek” pod kierunkiem nauczycielek przygotowały montaż słowno – muzyczny. Mali aktorzy recytowali patriotyczne wiersze, odśpiewany został Hymn Polski. Nie zabrakło pieśni żołnierskich „Szara piechota”, „Mały patriota”: Na zakończenie dzieci zatańczyły taniec narodowy „Krakowiak” oraz ,,Kujawiak”.

Uroczystość pozwoliła przybliżyć przedszkolakom barwy i godło narodowe oraz rozbudzić zainteresowanie aktualnymi wydarzeniami w naszym kraju.

• „ WITAMINKI” w naszym przedszkolu.

• W obecnym roku szkolnym grupy: „Jagódki”, „ Bajkowe Ludki” oraz „ Muchomorki” biorą udział w projekcie edukacyjnym „Witaminki”. W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa. W miesiącu wrześniu oraz w październiku poznawaliśmy, przyglądaliśmy się bliżej i kosztowaliśmy pomidora oraz dynię. Przedszkolaki z radością i niecierpliwością czekają na kolejnego „ zdrowego bohatera”, a więc do zobaczenia już wkrótce…