• Bal Jesieni :)

•                    We wtorek 17.10.23 w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach zaroiło się  od jesiennych postaci. Tradycyjnie jak co roku obchodzono Bal Jesieni; nie brakowało muchomorków, jeżyków, kolorowych listków, pani Jesieni i innych postaci związanych z obecną porą roku. Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego „Dary jesieni”. Młodsze grupy wykonały pomysłowe i zabawne kukiełki i ludziki z dostępnych jesienią warzyw i owoców, natomiast starsze przedszkolaki wykonały plakaty o tematyce jesiennej wykorzystując liście, kasztany, jarzębinę i inne dostępny materiał przyrodniczy. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów nastąpił czas na wspólną zabawę.

Zabawę prowadziła agencja artystyczna EM-FUN proponując wesołe konkursy, pląsy i tańce przy muzyce w otoczeniu baniek mydlanych. Zabawie i tańcom towarzyszyła gorąca atmosfera oraz gość specjalny – maskotka niedźwiedzia, z którą każda z grup na koniec balu wykonała pamiątkowe zdjęcie. W salach na jesienne ludziki czekała miła niespodzianka – pyszne przekąski wykonane z ziemniaków; ziemniaczane prażynki, frytki i pieczone ziemniaczki, a na obiad nadal w menu pozostawał ziemniak – placki ziemniaczane. Po zabawie i harcach przysmaki zniknęły w okamgnieniu. Po obiedzie nastąpił dalszy ciąg zabawy w salach przedszkolnych lub na placu zabaw.

• Dzień Edukacji Narodowej to święto , które corocznie wpisane jest

w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Jest okazją do podziękowania wszystkim pracownikom oświaty za trud oraz serce wkładane każdego dnia

w opiekę , wychowanie oraz naukę dzieci. Z tej okazji w dniu 12. 10.2023r. cała dziecięca społeczność zebrała się w sali gimnastycznej, aby wyrazić słowa szacunku i uznania zarówno obecnym jak i emerytowanym pracownikom przedszkola. Oprawę artystyczną przygotowała w tym roku grupa „Muchomorków”  kierunkiem nauczycielek- Izabeli Klimczak i Jolanty Pakulskiej.

Przedszkolaki przygotowały na tę okazję wiersze, piosenki oraz tańce, a także drobne upominki. Dyrektor przedszkola- Elżbieta Ostrowska- złożyła zaś okolicznościowe życzenia oraz uhonorowała pracowników przedszkola nagrodami za rzetelną pracę. Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do kształtowania więzi emocjonalnej pomiędzy przedszkolakami a pracownikami przedszkola oraz wyrabiania wśród najmłodszych  postawy szacunku wobec wszystkich, którzy przyczyniają się do wychowania młodego pokolenia.