• Bal jesieni i Światowy Dzień Jabłka

• 28.09.2022r. nasze przedszkole obchodziło Święto Jesieni.  Na ten dzień przypada także Światowy Dzień Jabłka, a jak wiadomo jabłko to najprawdopodobniej najbardziej znany owoc na świecie. Tak więc, było ono honorowym gościem na naszym jesiennym balu.  W tym dniu dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji. Odbył się tradycyjny bal z tańcami i konkursami, który został poprowadzony przez profesjonalna agencję artystyczną EM FUN. Było także szaleństwo na dmuchańcach, a także produkcja olbrzymich baniek mydlanych. Piękna sceneria i barwne stroje podkreśliły klimat i charakter naszego święta. Przedszkolaki musiały się trochę natrudzić rozwiązując zagadki i uczestnicząc w licznych konkursach. Ten dzień wszyscy uważamy za pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29.09.2022r. w naszym przedszkolu gościły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach. Wspólnie obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Data 29 września związana jest także z rocznicą urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzieci miały okazję posłuchać trzech opowieści o rybaku i złotej rybce, legendy o Syrence Warszawskiej oraz o Smoku Wawelskim. Zapoznały się także z oryginalną formą teatrzyku Kamishibai. W ten sposób my we współpracy z biblioteką pedagogiczna staramy sie rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci już od najmłodszych lat. Takie spotkania to jeden z wielu sposobów na rozwijanie czytelnictwa a także na promowanie naszego przedszkola wśród społeczności lokalnej.

• "Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się

od najmłodszego, aż do starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dnia 20 września, jak co roku wszystkie przedszkolaki obchodziły swoje święto. W tym dniu czekało na dzieci mnóstwo niespodzianek na sali gimnastycznej.Wszystkie grupy brały udział w wesołych zabawach tanecznych do znanych i lubianych piosenek każdego przedszkolaka, które prowadziły nauczyciele z naszego przedszkola. Maluchy tańczyły z kolorowymi balonami, a starszaki uczestniczyły w  konkursach tanecznych na gazecie.Wśród przewidzianych atrakcji były również zawody sportowe, w których dzieci mogły wykazać się szybkością, zręcznością i świetną koordynacja ruchową podczas pokonywania toru przeszków.Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.Na koniec wspólnych były słodkie pączki, a każde dziecko otrzymało order Super Przedszkolaka.

• Sprzątanie świata

• Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W piątek 16.09 2022r. Przedszkolaki z grup Witaminki, Bajkowe Ludki, Kosmici i Muchomorki wyruszyły poza teren przedszkola w celu oczyszczenia ze śmieci nasz wspólny dom Ziemię.  W atmosferze emocjonalnego zaangażowania , wyposażeni w rękawice gumowe i worki na śmieci ochoczo przystąpiliśmy do zbierania śmieci. Dzieci prześcigały się w zbieraniu papierków i plastikowych śmieci oraz w noszeniu worków po znajomych sobie ulicach Głowackiego i Modrzewskiego. Mimo, że koszy na śmieci na chodnikach nie brakuje to śmieci również jest wiele. Po zakończeniu Akcji przedszkolaki zapytane – Jakich odpadów było najwięcej- odpowiedziały, że papierów i różnych plastikowych opakowań i butelek po napojach. Worki pełne śmieci wrzuciliśmy do odpowiednich koszy na odpady segregowane na terenie przedszkola.

• Wycieczka do "Krainy Dzikiej Kaczki"

• 14 września 2022 r. Grupa "Bajkowe ludki" i "Kosmici" wybrali się na wycieczkę do Krainy Dzikiej Kaczki w Bronowicach. Bliski kontakt z naturą to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy przyrodniczej. Pokonując różne przeszkody, przedzierając się przez gęstwiny, wspinając się na skarpy poznaliśmy "Królestwo zwierząt i roślin". W czasie zajęć terenowych zobaczyliśmy tamę na rzece zbudowaną przez bobry, a także odkrywaliśmy ślady ptaków i różnych zwierząt. Nie zabrakło spotkania z owcami kameruńskimi.