• "Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o bajkach"

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowi bohaterzy sprawiają, że świat staje się barwny i bardziej zrozumiały.

W dniu 30.05.2023. w Przedszkolu Nr 1 w Brzezinach odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy        o bajkach. Do konkurencji przystąpiły starszaki z naszego przedszkola, a także 6-latki ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 i Przedszkola Nr 3. Czteroosobowe zespoły zmierzyły się z wieloma zadaniami, które jak się okazało, nie sprawiły im większej trudności.

Wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą świata bajek i baśni. liczyła sie nie tylko wiedza, ale także refleks, którego dzieciom nie zabrakło. Po podliczeniu punktów okazało się, że jest remis i wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce.

• MAJOWE ŚWIĘTA

• Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. 4 maja dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta, biorąc udział w uroczystej akademii przygotowanej przez dzieci z grupy 4-5 letniej „Witaminki”.

W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Symbole narodowe - jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Podczas wysłuchanych wierszy, piosenek oraz obejrzanych prezentacji przedszkolaki dowiedziały się, że właśnie te symbole jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza jego granicami.