• „TRUSKAWKOWY DZIEŃ”

• 20 dzień czerwca w naszym przedszkolu był wyjątkowy. Od rana na przedszkolnym korytarzu roznosił się słodki zapach truskawek. Dzieci ubrane w kolorach czerwieni nie mogły doczekać się kosztowania truskawkowych smakołyków. Dzieci tego dnia dowiedziały się o zdrowotnych i smakowych walorach tych sezonowych owoców oraz o tym, że truskawki mają wiele odmian. Po zajęciach słowno, muzyczno, matematyczno, plastyczno, ruchowych przyszedł czas na zajęcia kulinarne. Przedszkolaki przygotowywały: koktajle, musy, babeczki, szaszłyki z truskawką w roli głównej. Nie ukrywały w trakcie pracy swojej niecierpliwości do posmakowania choćby odrobiny truskawkowej słodyczy. Kiedy nastał czas konsumpcji wszyscy zgodnie twierdzili, że to ich ulubione owoce Przedszkolaki bardzo lubią zajęcia kulinarne, a naszym celem jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnie przygotowywanych posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Dla dzieci jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU TEGO TRUSKAWKOWEGO DNIA.

• Dzień dziecka

• W końcu Nasze Przedszkolaki doczekały się swojego święta! To był bardzo wesoły i kolorowy dzień. Rozpoczęliśmy go niekonwencjonalnym pokazem strojów ekologicznych. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, gazety, butelki plastikowe, słomki itp. Mali ekomodele prezentowali swoje stroje na przedszkolnym wybiegu. Na pokazie można było zobaczyć strój hawajski, rycerski czy kosmiczny. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy i biżuteria. Każde dziecko biorące udział w pokazie dostało pamiątkowy dyplom i nagrody. Rodzicom wraz z dziećmi gratulujemy kreatywności w przygotowaniu strojów. Po pokazie każda grupa przygotowała piosenkę o tematyce ekologicznej. Następnie udaliśmy się „pociągiem” w podróż, zatrzymując się na stacji radości i uśmiechu. Nie zabrakło wesołych tańców połamańców przy muzyce. Oraz licznych zabaw z udziałem przedszkolaków, wykorzystaniem balonów, chusty animacyjnej i hula-hop. Na zakończenie imprezy, dzieci czekała niespodzianka, słodko – słony poczęstunek.

• Wycieczka do Zoo w Borysewie

• W dniu 31.05.2022 grupy 5-letnie "Muchomorki" oraz "Bajkowe Ludki" odwiedziły zwierzęta z Zoo Safari w Borysewie. Była to ich pierwsza wycieczka całodniowa. Jedną z głównych atrakcji był przejazd kolejką z przewodnikiem po Zoo. Dzieci mogły się z bliska przyjrzeć zwierzętom, o których do tej pory słyszały tylko w filmach. Najwięcej emocji wzbudziły lemury, które są dzieciom doskonale znane z bajki "Madagaskar". Z dużym zaintersowaniem przedszkolaki przyglądały się huśdającym się na linach małpom, odpoczywiającym białym tygrysom i lwom. Miały też możliwość bezpośredniego kontaktu z małymi kozami. W ramach obiadu dzieci miały zapewnione kiełbaski z grilla, które zjadły ze smakiem.

Pogoda i humory wszystkim dopisały. Dzieci pomimo zmęczenia, wróciły z uśmiechami na twarzach.