• Zdrowe przysmaki w kolorach wiosny

• ZDROWO JEMY, BO ZDROWI BYĆ CHCEMY

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, naszych dzieci. Prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, a że wiosna rozkręciła się na dobre, dlatego najwyższa pora zmienić dietę z zimowej na wiosenną. Teraz czas na przekąski pełne warzyw i owoców. Dlatego w naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania. Dzisiaj już od progu każdej z przedszkolnych sal, wiosna wręcz „unosiła” się w powietrzu. Piękny zapach nowalijek pobudzał kubki smakowe każdego z nas. W połączeniu z kolorami jakie prezentowały się na talerzach można było poczuć się jak na wiosennej łące. W przedszkolnym menu nie zabrakło smakowitych kanapek na bazie chrupkiego czy razowego pieczywa oczywiście z wartościowymi dodatkami. Były także pyszne koreczki z owocami, sałatki, zdrowe soki, a nawet gofry w wersji fit. Dzieci z ogromnym entuzjazmem pracowały nad komponowaniem zdrowych przysmaków, a z jeszcze większym zapałem degustowały to co samodzielnie przyrządziły. Przedszkolaki bardzo lubią taką formę zajęć, a jeśli jest to jeszcze połączone z tym co zadowala ich smakowe gusta warto wykorzystywać to na co dzień wprowadzając zdrowe produkty do codziennej diety.

• Powitanie wiosny

•  „Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu”
              21 marca dzieci ze wszystkich grup uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę.  Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, wykonaliśmy też akcesoria do jej powitania.  Barwnym korowodem wspólnie z kolorowymi gaikami, kwiatami, dzieci przemaszerowały ulicami naszego osiedla. Może dzięki temu wszędzie wkoło się zazieleni, a słońce będzie jeszcze mocniej świecić. Witaj Wiosno.

• Imieniny grupy „Kosmici”

• 18 marca 2022r. w Przedszkolu Nr 1 odbyły się Imieniny grupy „Kosmici”. Grupa 5- 6 letnia „Kosmici” pod kierunkiem p. Beaty Karbowiak i Izabeli Klimczak przygotowały  z tej okazji występ.

Montaż słowno- muzyczny składał się z wierszy, piosenek o Kosmitach. Dzieci wygrywały na instrumentach muzycznych, tańczyły taniec, recytowały. Przedszkolaki były pięknie przebrane za kosmitów, ufoludków, astronautów, kosmonautów.

Pani wicedyrektor Małgorzata Sikora podziękowała dzieciom za występ i poczęstowała słodyczami. Na zakończenie rodzice wręczyli dzieciom upominek i wykonali pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień wszystkim długo zostanie w pamięci.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO- TECHNICZNEGO „PRZYBORY TOALETOWE”

4 marca 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- technicznego pod hasłem: „Przybory toaletowe”. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, a jego celem było utrwalenie wiadomości na temat przyborów toaletowych oraz uświadomienie dzieciom znaczenia higieny dla zdrowia. Zwieńczeniem pogadanek nt. sposobów dbania

o zdrowie stały się bardzo  pomysłowe prace , wykonane w różnych technikach plastycznych. Wszystkie plakaty zostały docenione oraz zaprezentowane na wystawie w holu przedszkola. Za udział w konkursie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom.

• WIZYTA PIELĘGNIARKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

8 marca, w ramach realizacji tematyki zajęć „Dbamy o zdrowie”, przybył do naszego przedszkola niecodzienny gość – Pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega zawód pielęgniarki, a także pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej  higieny i zdrowego stylu życia. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Pani pielęgniarka przyniosła dla dzieci strzykawki, bandaże, plasterki, maseczki oraz elementy ubrania ochronnego dzięki czemu mogliśmy wyposażyć nasz kącik lekarski. Ponadto dzieci dostały dyplomy i nalepki za aktywny udział w zajęciu.