• Wycieczka do Mini ZOO- Dobronianka

• 27.10.2022 r. grupa "Bajkowe ludki" wybrała się na wycieczkę autokarową do Dobronianki. Przedszkolaki zwiedziły mini zoo z przewodnikiem. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawostek na temat znajdujących się tam zwierząt. Dużą atrakcją było karmienie lam, kózek, wielbłąda. Na zakończenie przedszkolaki brały udział w warsztatach, na których ozdabiały dynie.

• Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Wiersze na wesoło”

•      Dnia 20 października 2022 roku Lilka Kołtuniak z wierszem „O pewnym wilku”  oraz Jaś Uchroński z wierszem „Hipopotam”  reprezentowali nasze przedszkole w międzyprzedszkolny konkursie recytatorskim w Rogowie.  Wszyscy uczestnicy konkursu wspaniale zaprezentowali przygotowane utwory. Jury było pod ogromnym wrażeniem niebywałej pamięci dzieci, a także przepięknych strojów.  Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie talentów recytatorskich oraz integracja międzyprzedszkolny. Po burzliwych obradach Jury zdecydowało, że wszyscy zajęli I miejsce.

Podczas wydarzenia nie zabrakło zabaw przy muzyce poprowadzonych przez „Żabę” oraz „Motylka” , a także słodkiego poczęstunku.  Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom z Gminnego Przedszkola w Rogowie za przesympatyczne przyjęcie oraz cudowną atmosferę, która towarzyszyła przez całe wydarzenie.

• Muchomorki w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach

•                Dnia 25 października 2022 roku dzieci z grupy Muchomorki zostały zaproszone do Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach na warsztaty edukacyjne pt.”Polskie symbole narodowe”.

Pojęcia takie jak niepodległość, patriotyzm, walka o wolność, tożsamość narodowa czy piękno ojczystej mowy – to dla dzieci zupełna abstrakcja. Dotyczą faktów, emocji i stanów, które dla małego dziecka są trudne do wyobrażenia. Dzieci potrzebują konkretów: ciekawych opowieści, porównań, doświadczeń, zabaw – tego, co pasuje do ich świata, co bliskie i zrozumiałe. Miłość do ojczyzny to jedno z tych uczuć, które pojawia się z czasem i potrzebuje wiedzy, świadomości, wrażliwości i refleksji.

Właśnie takie wartości podczas przeprowadzonych zajęć przekazały przedszkolakom

pani M. Bartnicka oraz p. Siucińska za co serdecznie dziękujemy.

• Kosmici w Bibliotece Pedagogicznej

19 października 2022 r.  nasze przedszkolaki zostały zaproszone na warsztaty edukacyjne do Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie.

Zdrowe żywienie jest ostatnio bardzo modne, dlatego coraz więcej osób interesuje się tym tematem. Jak bilansować dietę, co jeść, co korzystnie wpływa na nasz organizm, czego powinno się unikać ? Pani Małgosia przedstawiła trochę ciekawostek, zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość słodyczy, które w nadmiarze są nieodpowiednie dla dzieci. Przedszkolaki wspólnie zbudowały piramidę zdrowego żywienia, podzieliły jedzenia na zdrowe i niezdrowe.
              A potem był czas na zwiedzanie zakamarków biblioteki i oglądanie wystawy o Janie Pawle II.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor M. Bartnickiej i pani M. Siucińskiej za zaproszenie i zorganizowane zajęcia edukacyjne.

• Wycieczka do "Ranczo Agrobanda"

• Wycieczka do „Ranczo Agrobanda”

11 października 2022r. grupa „Muchomorki” i „Witaminki” wybrały się na wycieczkę do Ranczo Agrobanda w Wolicy. Dzieci miały okazję spotkać tam alpaki,  zebry, kangury, wielbłąda, a także wiele innych zwierząt. Pani przewodnik  opowiedziała przedszkolakom o wszystkich mieszkańcach rancza, a  każde z dzieci miało możliwość dotkać zwierząt oraz je nakarmić. Przedszkolaki przełamały dzięki temu swój lęk oraz nawiązały więź z nowymi „przyjaciółmi”. Bezpośredni kontakt z naturą oraz zwierzętami to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy przyrodniczej.  Na zakończenie wyjazdu wszyscy spędzili miło czas przy ognisku piekąc kiełbaski.

• Dzień Edukacji Narodowej

• "Naszym Paniom dziś skaldamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości, i marzeń spełnienia..."

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich pracowników naszego przedszkola.

Z tej okazji dzieci z grupy "Bajkowe ludki" wraz z wychowawczyniami p. Kingą Giemza i Katarzyna Stępień przygotowywały piękny występ. Podziękowania ukryte były w wierszach, piosenkach i tańcach. Za występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrała pani wicedyrektor Małgorzata Sikora, dziękując wszystkim pracownikom za aktywne uczestnictwo z życiu przedszkola.