• Imieniny grupy Kosmici

• „Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
              Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży.
              Wielką tajemnicą dla ludzkości wciąż jest,
              Odkryć choć mały skrawek przestrzeni tej”.

Dnia 8 marca 2023 roku w przedszkolu odbyły się występy grupy 6-letniej z okazji imienin grupy Kosmici. Starszaki już od rana przyszły przebrane w stroje wykonane przez rodziców, zazieleniło się i posrebrzyło w Sali. O godzinie 10.00 wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć występ 6-latków. Na tle kosmicznej dekoracji dzieci zaprezentowały wiersze, inscenizacje , piosenki i tańce. Solenizanci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a potem był słodki poczęstunek i zabawy.

„Moja planeta”

Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi
              Moja planeta nie ma ceny
              Moja planeta jest rano niewyspana
              Moja planeta jest tam gdzie Ty i mama

Moja planeta nie spadła tu z księżyca
              Moja planeta to tajemnica
              Moja planeta raz zimna raz przegrzana
              Moja planeta jest tam gdzie Ty i mama

• Warsztaty Wielkanocne w Miejskim Domu Kultury w Brzezinach

• 23 marca 2023 roku przedszkolaki z grup: 6-cio i 5-co- letniej odwiedziły CP i K w Brzezinach. Centrum zamieniło się tego dnia w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy związanych z nadchodzącymi świętami. Celem warsztatów było odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W takiej atmosferze, powstały pełne uroku dekoracje świąteczne - pięknie ozdobione jajka wielkanocne, które zostaną umieszczone w kubeczkach z owsem, zasianym przez dzieci.  Dzieci w samodzielnie wykonanych opaskach zajączków wielkanocnych wesoło się bawiły przy zabawach integracyjnych zaproponowanych przez pracowników centrum.

Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Wielkanoc przecież, to szczególny czas.

• WYCIECZKA DO PIZZERII "DA GRASSO"

• 13 marca 2023 r. grupa "Bajkowe ludki" wybrała się na wycieczkę do pizzerii Da Grasso w Brzezinach.  Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie na kulturalne zachowanie się w pizzerii. Po krótkim instruktażu robienia pizzy, przedszkolaki zabrały się do zrobienia własnych – formowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Po upieczeniu przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkim pizze bardzo smakowały. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom i balon od właściciela pizzerii. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola.

• Imieniny grupy "Bajkowe ludki"

• Tradycją naszego przedszkola są imieniny grup. Nasza grupa nosi nazwę "Bajkowe ludki". Imieniny swoje obchodziliśmy 15 marca 2023 r. Tego dnia przedszkolaki z grupy były przebrane za różne postacie z bajek. W tym dniu od rana przed publicznością przedszkolną, po południu przed rodzicami dzieci zaprezantowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, piosenek a także tańca. Ich kolorowe przebrania sprawiły, że występ nabrał dodatkowego uroku. Po części artystycznej "Bajkowe ludki" poczęstowała wszystkich przedszkolaków imieninowymi cukierkami. Słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości.