• Jasełka

• Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami w środku zimy. Dzieci i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Ten magiczny czas i wspaniałą  atmosferę dało się odczuć również w naszym przedszkolu. W przedświątecznym tygodniu grupa 6-letnia Kosmici sprawiła radość swoim bliskim i całemu przedszkolu przedstawieniem jasełkowym. Dzieci pokazały historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i  pastorałkami. Taniec z lampionami wprowadził nastrój tajemniczości i świątecznego uroku. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani  pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie. Co roku „Jasełka” w przedszkolu mają inną, niepowtarzalną oprawę artystyczną. W tym roku przepiękna scenografia dodała temu wyjątkowemu spotkaniu  uroczysty klimat. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku… Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Wicedyrektor, która podziękowała małym aktorom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Przygotowaniem przedstawienia oraz dekoracji zajęły się  wychowawczynie: Katarzyna Wosik, Anna Andryjanko oraz Agnieszka Chinalska.

• Projekt edukacyjny "Dookoła Polski"

• 13.12. kontynuowaliśmy zajęcia z realizowanego w tym roku w naszym przedszkolu, a dokładnie w  grupie „ Witaminki” projektu edukacyjnego pt. „Dookoła Polski”. W tym miesiącu mówiliśmy o województwie łódzkim i między innymi o mieście Łowicz. Podczas oglądania filmu promującego miasto dzieci poznały bliżej historię powstania miasta oraz miejsca, które warto tam zwiedzić. Miały okazję przyjrzeć się bliżej jak wygląda damski strój łowicki oraz strój noszony przez chłopców, co dzielnie demonstrował nasz przedszkolak WojtuśDzieci dowiedziały się, że w Łowiczu znajduje się muzeum guzików oraz, że jest tam jedyny w Polsce rynek w kształcie trójkąta. Była mowa o łowickich wycinankach, przemyśle oraz o pysznych łowickich krówkach, których oczywiście nie omieszkaliśmy skosztować

• Muchomorki na warszatach bożonarodzeniowych

• 13 grudnia 2022r. grupa Muchomorki została zaproszona na warsztaty edukacyjne do Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach. Tematem zajęć były Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Pani Małgosia rozpoczęła zajęcia od prezentacji multimedialnej dotyczącej tradycji bożonarodzeniowych. Następnie przeprowadziła z dziećmi burzę mózgów dotyczącą obdarowywania dzieci prezentami przez Świętego Mikołaja. Przedszkolaki obejrzały krótką bajkę o tematyce świątecznej oraz wykonały kreatywne bombki w kształcie Świętego Mikołaja.

Na zakończenie Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o worku pełnym cukierków, który znalazła rano pod drzwiami biblioteki. Dołączony był do niego liścik od Świętego Mikołaja, który prosił o przekazanie słodkości dzieciom J

Serdecznie dziękujemy Pani M. Bartnickiej oraz M. Siucińskiej za zorganizowanie warsztatów oraz jak zawsze przemiłą atmosferę.

• Kawiarenka Św.Mikołaja

• 6 grudnia w naszym przedszkolu można było poczuć już atmosferę świąt. W ten dzień sala zajęć została zamieniona w kawiarenkę Św. Mikołaja, gdzie czekały na gości domowe wypieki, upieczone przez rodziców, kawa oraz herbata. Był to także czas spotkania i rozmów ze znajomymi, przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych. W holu czekał na dzieci Mikołaj, z którym można było zrobić zdjęcie.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu kawiarenki.

• Konkurs techniczny "Stroik bożonarodzeniowy"

• 5.XII.2022r. w  Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu technicznego pt. „Stroik bożonarodzeniowy”.

Celem konkursu było:

- Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia

- Wzmacnianie więzi rodzinnych

- Rozwijanie zdolności twórczych

- Rozwijanie zdolności manualnych

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za liczny udział w konkursie na stroik bożonarodzeniowy. Gratulujemy zwycięzcom.

Stroiki bożonarodzeniowe można podziwiać w holu przedszkola.

• Muchomorki w Miejskim Domu Kultury

• Dnia 25 listopada dzieci z grupy Muchomorki udały się do Miejskiego Domu Kultury w Brzezinach na warsztaty z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji oraz rozmowy na temat znanych dzieciom misiów. Następnie dzieci wykonały misiowy łańcuch oraz poszukiwały swojego misiowego przyjaciela w rytmie bajowej muzyki. Przedszkolaki wykonały również pracę grupową polegającą na wyklejeniu milusińskich kawałkami gazet. Na zakończenie każde z dzieci zostało nagrodzone misiowym medalem.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie za przeprowadzenie warsztatów oraz wszystkim pracownikom Miejskiego Domu Kultury za mile spędzony czas.

• Imieniny grupy „Muchomorki”

• W dniu 24 listopada 2022r. grupa 5-letnia obchodziła swoje święto . Tego dnia dzięki wspaniałym kostiumom oraz inscenizacji dzieci z grupy „Muchomorki” przeniosły wszystkich przedszkolaków do jesiennego lasu, w którym sprytny Wilk chciał przekonać Czerwonego Kapturka oraz dzieci, że muchomory są pysznymi grzybami.  Babcia z Dziadkiem oraz Leśniczy opowiedzieli wszystkim dzieciom jakie grzyby wolno zbierać. Przedszkolaki dowiedziały się również, że na grzybobranie można się wybrać tylko pod opieką dorosłego i że zawsze podczas tej wyprawy warto mieć ze sobą atlas grzybów. Pięknie wypowiadane przez „Muchomorki” role przeplecione zostały piosenkami oraz układami tanecznymi.

W godzinach popołudniowych młodzi aktorzy wystąpili ponownie przed swoimi bliskimi. Pozostała część pobytu w przedszkolu upłynęła na integracji dzieci, rodziców oraz nauczycieli w czasie poczęstunku oraz rozmów.