• Zdrowe przysmaki w kolorach wiosny

• Dnia 24. 04. 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Zdrowe przysmaki w kolorach wiosny”. Tego dnia od samego rana przedszkolaki kroiły, mieszały, siekały wyczarowując nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe dania. Wśród przygotowanych potraw nie zabrakło sałatek owocowych i warzywnych, kanapek z różnego rodzaju pastami, a także owocowych koreczków. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością podczas dekorowania półmisków gdyż wszystkie wyglądały niezwykle efektownie.

Każda z grup miała za zadanie omówić swoje danie i przekonać całą społeczność przedszkolną, że to właśnie ich przysmak jest najzdrowszy i najsmaczniejszy . Każdy przysmak był nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie przystąpiono do długo oczekiwanej degustacji, która przyniosła wszystkim niezapomniane wrażenia smakowe, o czym mogły świadczyć już po chwili puste talerze.

Na zakończenie wszystkie grupy wiekowe otrzymały  pamiątkowe dyplomy.

• Pasowanie na przedszkolaka, imieniny grupy "Biedronki"

• Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa chwila w życiu każdego dziecka. W dniu 21.04.2023 r. uroczystośc ta odbyła się w grupie "Biedronek" i zbiegła się z imieninami grupy. Najpierw maluchy ubrane stroje biedroneczek prezentowały występ przed społecznością przedszkolną. W sali zabaw odbył się słodki poczęstunek oraz wesołe zabawy przy muzyce.
              Po południu  dzieci występowały dla rodziców. Po wspaniałym, ujmującym występie odbył się akt pasowania 3-latków przez wicedyrektor przedszkola, polegający na dotknięciu ramienia każdego przedszkolaka za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Dzieci złożyły też przyrzeczenie, w którym obiecały, że będą wywiązywać się z obowiązków przedszkolaka. Podczas uroczystości otrzymały dyplomy oraz odznaki upamiętniające dzień Pasowania na Przedszkolaka. Dla przedszkolaków  oraz rodziców było to wielkie przeżycie , które na długo zostanie w pamięci.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

•    Dnia 3 kwietnia miło nam było gościć w przedszkolu wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, burmistrz Brzezin Ilonę Skipior oraz starostę brzezińską Renatę Kobierą. Wizyta miała na celu uczczenie Międzynarodowego Dnia Ksiązki dla Dzieci, który obchodzony jest  co roku 2 kwietnia od 1967 roku w dzień urodzin znanego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Nasi goście spedzili wspólnie  czas z przedszkolakami czytajac ksiązki oraz rozmawiajac z dziećmi na temat bajek. W tym dniu warto dodać, że przedszkole bierze udział w kampani "Cała Polska Czyta Dzieciom", która polega na zachęcaniu i rozpowszechnianiu codziennego czytania dzieciom przez dorosłych.

„Przyjaciel na całe życie”

Nie trzeba wielkich mieć bibliotek,

By przyjacielem książki zostać.

Piękną oprawę, zdobną złotem,

Tekturka nam zastąpi prosta. (…)

Nie trzeba molem być książkowym,

Grzbietu nad stołem ciągle schylać,

Od kartek nie odrywać głowy

I książki w rękę brać co chwila.

Lecz w dzień powszedni czy w niedzielę

Sam na sam z książką usiąść sobie,

Witać się z nią jak z przyjacielem,

Długo się bez niej nie móc obejść.

Nie trzeba bać się, że czasami

Zmęczy nas książka albo znuży.

Bo ona chce pogadać z nami,

Namówić chce nas do podróży,

Pocieszyć chce, rozśmieszyć nieraz,

Chce pożartować, bawić, uczyć