• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023r.

Tradycyjnie jak co roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brzezinach uczestniczyły   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

14 września 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem, w którym wzięły udział dzieci z grup 4- letnich „Bałwanki i Śnieżynki” i „Jagódki”, a także grup 5- letnich „Witaminki” i „Muchomorki”.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze i zapoznanie z pracą policjanta. Dzieci obejrzały bajkę nt. bezpieczeństwa na  ulicy.

Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy. Policjanci przypomnieli dzieciom o numerze alarmowym 112. Dzieci dowiedziały się również o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły policjantom laurkę.